Banka Muhasebesi Uygulamaları Mevduat Bankalarında pdf indir

Banka Muhasebesi Uygulamaları Mevduat Bankalarında pdf indir

Mevduat bankaları mevduat kabul edip, kredi veren kuruluşlardır. Mevduat bankaların, borç almak ve borç vermek olmak üzere belli başlı iki fonksiyonu vardır. Bankalar borç almak ve vermek şeklindeki fonksiyonlarının yanı sıra banka hizmetleri de sunmaktadır.
 
Bankaların ödünç verilebilir fonlarının kaynaklarını, öz kaynaklar ve yabancı kaynaklar olmak üzere iki başlık altında toplamak mümkündür. Öz kaynaklar: Ödenmiş sermaye, ihtiyatlar, karşılıklar, dağıtılmamış karlar. Yabancı Kaynaklar: Mevduat (TL. ve döviz), Merkez Bankası’ndan sağlanan reeskont ve avans kredileri, yurt içi ve yurt dışı bankalardan sağlanan krediler, tahvil ihracı ile fonlar, muhtelif borçlardır..
 

Banka Muhasebesi Uygulamaları Mevduat Bankalarında isimli 257 sayfadan oluşan kitap ; Havva Arabacı tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 19.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi pdf indir başlıklı makalemizde Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi indir, Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi oku ve Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Banka Muhasebesi Uygulamaları Mevduat Bankalarında pdf indir - indir