Başa Dönemeyiz pdf indir

tarafından
7
Başa Dönemeyiz pdf indir

Okuru karlı bir günde Tahran sokaklarına götüren Başa Dönemeyiz, Modern İran Şiiri’nin öncülerinden şair Furuğ Ferruhzad’ı, hayatındaki dört erkeğin gözünden anlatmayı deniyor. Anlatıcının sesiyle Furuğ’un sesinin birbirine eşlik ettiği Makbule Aras Eyvazi’nin bu ilk romanı, iç içe geçen biyografi-belgesel-kurmaca kimliğiyle, “Ataerkil bir toplumda, kadının birey olabilmesi, varoluşunun kenar çizgilerini kendi iradesiyle belirleyebilmesi önünde ne tür uyuşmazlıklar ve çelişkiler baş gösterir?” sorusunu usulca kurcalıyor.
 
“Zihnimizin dışında işleyen o saat, bedenimizi toprağa doğru eğiyor yalnızca. Ne garip, insan da meyve misali, en olgunluğa ulaştığında toprağa düşüyor, hamken de kekre bir tat bırakıyor ağızda. Belki de o kekre tat var olduğu için olgun meyvenin tadını beğeniyoruz. Zıddıyla anlam kazanıyor her şey.”
 

Başa Dönemeyiz isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Makbule Aras Eivazi tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 15.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Karıncaların İzinde Yer Altından Sonsuzluğa pdf indir başlıklı makalemizde Karıncaların İzinde Yer Altından Sonsuzluğa indir, Karıncaların İzinde Yer Altından Sonsuzluğa oku ve Karıncaların İzinde Yer Altından Sonsuzluğa pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Başa Dönemeyiz pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.