Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) pdf indir

tarafından
7
Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) pdf indir

Bir kurumun tarihçesi hakkında bilgi sahibi olmak ve dolayısı ile zaman içinde yasadıgı degisiklikleri takip etmenin bir yolu da o kurumun baglı bulundugu devletin arsiv belgelerini incelemektir. Gerek Osmanlı Devleti Arsivi ve gerekse Türkiye Cumhuriyeti Devleti Arsivi barındırdıkları belgeler bakımından büyük bir önem
tasımaktadır. Bu sebeple bir devlet kurumu olarak tesekkül etmis olan Yüksek Mühendis Mektebi/Istanbul Teknik Üniversitesi ile ilgili Cumhurbaskanlıgı Devlet Arsivi’nde çok sayıda belge vardır. Daha önce de, Cumhuriyet tarihine iliskin kitapları bulunan, Istanbul Teknik Üniversitesi ögretim üyesi Prof. Dr. Cüneyd Okay, arsiv belgelerine dayanarak ITÜ’nün bilinmeyen tarihini yazdı.
 

Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) isimli 110 sayfadan oluşan kitap ; Cüneyd Okay tarafından yazılmış ve DOĞU KİTABEVİ yayınevinin 10.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.