Başlangıç Seviyesi / Viyolonsel İçin Piyano Eşlikli Türküler 1 pdf indir

tarafından
3
Başlangıç Seviyesi / Viyolonsel İçin Piyano Eşlikli Türküler 1 pdf indir

Türk Halk Ezgileri kaynağından beslenen “Başlangıç Seviyesi – Viyolonsel için Piyano Eşlikli Türküler 1” isimli bu kitap, viyolonsel eğitimine başlayan öğrencilerin teknik ve müzikal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Kitap içerisinde yer alan birçok makam ve usulde farklı yörelere ait halk ezgilerinin, öğrencilerde teknik kazanımların yanı sıra form bilgisine ve genel kültüre yönelik kazanımları da geliştireceği düşünülmektedir.
Kitap içindeki türkülerin uyarlamaları, mümkün olduğunca özlerine sadık kalınarak ve viyolonsel eğitiminin ilk yıllarında kullanılmaya uygun şekilde yapılmıştır. Türkülerin piyano eşlikleri ise temel düzeyde piyano eğitimi almış öğrencilerin ve viyolonsel eğitimcilerinin çalabilecekleri seviye düşünülerek tasarlanmıştır. Eşliklerde genellikle popüler eşlik stilleri ve armonisi kullanılmıştır.
Viyolonsel eğitimine başlangıç temelli sunduğumuz bu kitabın hem müzikal hem de kültürel açıdan faydalı olması dileğiyle…
 

Başlangıç Seviyesi / Viyolonsel İçin Piyano Eşlikli Türküler 1 isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Can Çiftçibaşı tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 25.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Başlangıç Seviyesi / Viyolonsel İçin Piyano Eşlikli Türküler 1 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.