Bedenimin Kısa Hikayesi pdf indir

Bedenimin Kısa Hikayesi pdf indir

“Neşe sayesinde bizi, yaratıcılığı ve edebiyatı reddeden ıstırabın pusunu üzerimizden kaldırabiliriz. Neşe sanattır; âdeta bir direniş ahlakıdır.”
Belcourt’un, “Bu bir anı kitabı değil, anıların dâhice bir yapıbozumudur.” diye ifade ettiği ilk deneme kitabı Bedenimin Kısa Hikâyesi, kelimelerin hem duyguları parçalama hem de teselli etme gücünü tekrar tekrar göstererek edebiyatın ve estetiğin yaşamı ne denli belirleyebileceği üzerine  çarpıcı öneriler sunuyor.
Griffin Ödülü’nü şimdiye kadar kazanan en genç yazar olan Belcourt, doğduğu dünyayı, yaratmak istediği ütopik dünyayla uzlaştırmaya çalıştığı bu eseriyle de Kanada Genel Vali Ödülü’nü almıştır.
Belcourt, cesur ve kendine has keskin üslubuyla; yaşam deneyimlerini kitap boyunca şiirsel, felsefi ve politik kavrayışları ustaca dengeleyerek şaşırtıcı bir dürüstlükle okuyucusunu rahat ettirmeye değil, ütopyanın canlandırıcı gücüne odaklanıyor. Heteronormatif standartlar üzerine inşa edilmiş bir dünyada kuir bir birey olarak var olmaya çalışmanın sancılarını ve sağaltıcı gücünü, mutluluk ütopyasının merkezine koyuyor.
Billy-Ray Belcourt, günümüz edebiyatının en heyecan verici uluslararası seslerinden biridir; genç, hassas ve korkusuz. Bedenimin Kısa Hikâyesi, en güçlü ve kışkırtıcı denemelerinin bir seçkisidir.
“Yerli toplulukları canlılıklarından yoksun bırakan bir dünyada mutluluk en büyük isyandır.”
 

Bedenimin Kısa Hikayesi isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Billy-Ray Belcourt tarafından yazılmış ve SANDER YAYINLARI yayınevinin 21.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Fandangonun Son Günü pdf indir başlıklı makalemizde Fandangonun Son Günü indir, Fandangonun Son Günü oku ve Fandangonun Son Günü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bedenimin Kısa Hikayesi pdf indir - indir