Bekes pdf indir

tarafından
17
Bekes pdf indir

Bekes, gerçek olaylardan yola çıkan, Dersimli yoksul bir ailenin 1930’lu yıllarda ve sonrasında yaşadıklarını detaylı ve akıcı bir anlatım ile okuyucuya sunan bir romandır.
Yazar, Dersim’in tekrarlanan altüst olma sürecini, roman kahramanlarının diliyle aktarırken, kahramanların etrafında şekillenen olay örgüsü ile de Dersim’de yaşanan zulme ve yaşamı yeniden oluşturma sürecine ışık tutuyor. Olayların akışında, okuyucu bir taraftan tarihi sürecin perdesini aralarken, bir taraftan da o dönemin zor hayat koşullarına ve Dersim’in kültürel dokusuna tanıklık ediyor.
Bekes, Dersim’in yakılıp yıkılmasını, kırım sonrası kimsesiz kalan bir çocuğun tek başına hayata tutunma çabasını anlatan, cümleleri henüz bitmemiş olan bir romandır.
 

Bekes isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Ercan Cengiz tarafından yazılmış ve FAM YAYINLARI yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Nastradin Gaguz Kültüründe Nasrettin Hoca pdf indir başlıklı makalemizde Nastradin Gaguz Kültüründe Nasrettin Hoca indir, Nastradin Gaguz Kültüründe Nasrettin Hoca oku ve Nastradin Gaguz Kültüründe Nasrettin Hoca pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bekes pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.