Belirsiz Hasat Isınan Gezegenimizde Gıdanın Geleceği pdf indir

tarafından
5
Belirsiz Hasat  Isınan Gezegenimizde Gıdanın Geleceği pdf indir

Gelecekte ne yiyeceğiz? O gıdayı nasıl üreteceğiz? 10 milyar insanı besleyecek gıda artışını, ekolojik, toplumsal, ekonomik ve ahlaki açılardan sürdürülebilir biçimde sağlayabilecek miyiz?
 
Belirsiz Hasat’ın yazarı üç gıda akademisyeni bu sorulara yanıt ararken, gelecekteki olası krizlerle baş etmek için nelerin gerekli olduğunu çözmeye çalışıyor. Teknoloji iyimseri Evan Fraser, teknoşüpheci Sarah Rotz ve gıda tarihçisi Ian Mosby çiftlik ekonomisinin çamurlu dünyasında bata çıka ilerlerken hem eşitlikçi ve sağlam bir küresel gıda geleceğinin yapıtaşlarını anlamaya çalışıyor hem de okuru insanların daha iyi beslendiği, daha adil bir dünya konusunda ilham verici işler yapanlarla tanıştırıyor.
 
Böylece iklim değişikliğinin dönüştürdüğü arazilerden robot çiftliklere, blokzinciri sertifikalı balık satıcılarından teknoloji gurusu Nepalli geçimlik çiftçilere, genetiği değiştirilmiş gıdalardan acı biber soslu gevrek böceklere varana kadar elinizdeki kitap, kolektif gıda geleceğimizi tanımlayacak başlıkları ele alırken sapı samandan ayırmaya, kavga gürültünün eksik olmadığı gıda meselesi üzerinde sağlıklı düşünmemizi sağlayacak alet kutusunu oluşturmamıza yardımcı oluyor.
 
Bu çabaya değer, zira istisnasız, “hepimizin geleceği buna bağlı”
 
 

Belirsiz Hasat Isınan Gezegenimizde Gıdanın Geleceği isimli 260 sayfadan oluşan kitap ; Ian Mosby tarafından yazılmış ve KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 11.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Belirsiz Hasat Isınan Gezegenimizde Gıdanın Geleceği pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.