Benim Gibi Makineler pdf indir

Benim Gibi Makineler pdf indir

Hiroşima ve Nagasaki’nin atom bombalarıyla yerle bir edilmediği, yaşamına savaş kahramanı olarak devam eden Alan Turing’in yapay zekâ alanında çığır açtığı bir dünya. Teknolojik yenilikler ve toplumsal huzursuzluklarla dolu alternatif bir 1980’ler Londrası’nda, yalnız ve amaçsız Charlie Friend ailesinden kalan parayı sınırlı sayıda üretilen ilk insansı robotlardan –Âdemler ve Havvalar’dan– birini almak için harcar; âşık olduğu komşusu Miranda’ya, kendi Âdem’inin kişiliğini beraber oluşturmayı teklif eder. Fakat başlangıçta zekâsı ve uyumluluğuyla ikisini de etkileyen Âdem zamanla kendi ahlak ilkelerini keşfedecek, Charlie ve Miranda’yı yüzleşilmesi zor bir sır ve içinden çıkılmaz ikilemlerle baş başa bırakacaktır.
 
İnsanı insan yapan şey nedir? Zeki bir makinenin insanların iç dünyasını anlaması bir gün mümkün olacak mı? Yapay zekânın insanı hem bilgi hem de etik bakımından aştığı bir dünya neye benzerdi? Ian McEwan’ın yeni romanı Benim Gibi Makineler bu gibi soruları sorarken heyecan ve gerilimi bir an olsun düşmüyor.
 
Zekice ve insancıl… Yapay zekâ, rıza ve adalet kavramları üzerine bir kıssa gibi de okunabilecek retrofütürist bir aile dramı. – The New Yorker
 
Benim Gibi Makineler etkileyici bir çeşitlilik sunuyor. Fikirlerden heyecan duyan, duygulara zekice yaklaşan, en son bilimsel gelişmeleri, felsefi spekülasyonları ve canlı toplumsal gözlemleri bir araya getiren bu kitap hem siyasetle ilgili isabetli tespitlerle dolu, hem düşündürücü, hem de eğlenceli.- The Sunday Times
 
McEwan’ın en iyi romanlarından biri. – The Observer
 

Benim Gibi Makineler isimli 256 sayfadan oluşan kitap ; Ian McEwan tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi pdf indir başlıklı makalemizde Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi indir, Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi oku ve Orta Türkçe Döneminin İlk Evresi Sorunları Ve Çözüm Örnekleriyle Harezm Türkçesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benim Gibi Makineler pdf indir - indir