Benim Oyunum pdf


Benim Oyunum pdf

“İstese sahadaki her pozisyonun en iyi oyuncusu olabilirdi.”
-ERIC CANTONA
 
“Cruyff’ü tanımadan önce futbol hakkında hiçbir şey bilmiyordum.”
-PEP GUARDIOLA
 
“Cruyff güzel oyunu daha da güzelleştirmek için herkesten daha fazlasını yaptı.”
-GARY LINEKER
 
“Top her ayağına geldiğinde heyecanlandığınız o muhteşem futbolculardan biriydi.”
-BOBBY CHARLTON
 
Johan Cruyyf’ün gelmiş geçmiş en büyük futbolcu olup olmadığını tartışabiliriz ama futbolun doğasını tek başına en fazla değiştiren oyuncu olduğu su götürmez bir gerçektir. Gerek sahada gerek kenarda, Cruyff futbolun ödün vermeyen dehasıydı. Onun futbol görüşü –Total Futbol– oyunun oynanışını baştan aşağı değiştirdi. Kazanmak kadar seyir zevkine de inanıyordu. Ajax ve Barcelona’da yerleştirdiği tarzın göz kamaştıran akıcılığı, dünyanın en beğenilen takımlarının oyun tarzlarının temeline dönüştü.
 
Yayımlandığı pek çok ülkede çoksatanlar listelerine giren BENİM OYUNUM’da Cruyff, Amsterdam’ın beton sokaklarında başlayan hikâyesini, oyununu tanımlayan ve ardından gelen futbolcu ve çalıştırıcı nesillerine damga vuran felsefeyi paylaşıyor; neredeyse futbolu kadar akıcı bir dil ve etkileyici bir dürüstlükle.
 

Benim Oyunum isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Johan Cruyff tarafından yazılmış ve DOMİNGO YAYINEVİ yayınevinin 16.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Spor Profesyonellerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Pdf İndir başlıklı makalemizde Spor Profesyonellerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Pdf İndir e-book indir, Spor Profesyonellerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Pdf İndir ebook indir ve Spor Profesyonellerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Pdf İndir ebook oku hakkında bilgiler verilmektedir.


Benim Oyunum pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?