Benlik ve Ötekiler pdf indir

tarafından
8
Benlik ve Ötekiler pdf indir

R.D. Laing, elinizdeki kitapta, her bir kişinin, birinin kendine dair yaşantısını nasıl etkilediğinin yollarını ve [aralarındaki] etkileşimin nasıl meydana geldiğini anlamak için bir sosyal sistem ya da insanlar “grubu” içindeki kişileri resmetmeye çalışmaktadır. Ona göre, herkes bir ötekinin tamamlanmasına ya da yok edilmesine katkı sunar.
 
Kitap, özellikle evlilik ve aile içlerindeki etkileşim süreçleri üzerine yapılan araştırmaların bir çıktısı niteliğindedir. Bu çerçevede kitap boyunca, Laing’in klinik deneyimleri temelinde çoğunlukla psikoza referans yapılmıştır.
Kitabın bir diğer amacı, yaşantı ve davranışı tutarlı bir teoride birleştirmektir; zira yazara göre yaşantı ve davranış gerçek hayatta iç içedir. Ne var ki bu ikisini ayrıştırmaya çalışan kuramsal görüş bu kitabın yazılmasından bu yana devam etmektedir. Laing bu durumu kişiler arasındaki ilişkiyi kişisel açıdan anlamak için kendi döneminde gösterilen nispeten az sayıdaki çabayla tutarlı olmaya çalışmak olarak değerlendirmektedir.
 

Benlik ve Ötekiler isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; R. D. Laing tarafından yazılmış ve ALBARAKA YAYINLARI yayınevinin 26.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Gençliğin Yarınlarına Dokunmak pdf indir başlıklı makalemizde Gençliğin Yarınlarına Dokunmak indir, Gençliğin Yarınlarına Dokunmak oku ve Gençliğin Yarınlarına Dokunmak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Benlik ve Ötekiler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.