Beşerden İnsana / Bakara 5 pdf indir

tarafından
10
Beşerden İnsana / Bakara 5 pdf indir

Bu kitap, Kur’ân-ı Kerîm’in en uzun sûresi olan Bakara’nın 67-83. âyetlerini ihtiva eden detaylı bir şerh çalışmasıdır.
Sûreye adını veren Bakara Kıssası, sûrenin 67-73. âyetlerinde geçen ve Allah’ın (c.c.) Hz. Mûsâ vasıtasıyla İsrailoğulları’na bir inek boğazlamalarını emrettiği ve İsrailoğulları’nın bu emre karşı tutumunun anlatıldığı bir hikâyedir.
Meybüdî Hazretleri’nin yorumuyla:
Bu âyetlerdeki inek hikâyesi ve onun vasıfları bahsi, hikmetin en ince noktalarından ve Kur’ân’ın yüce incilerinden biridir. Kur’ân’ın kendisi her şeyi muhit (kapsayan) bir okyanustur. Yüce Rabbin İsrailoğulları’nın ineğiyle ilgili söylediği her şeyi sen kendi niteliklerine bir kinaye olarak okumalısın. Ancak o zaman bu okyanusa dalmaya layık mertebeye erişirsin ve O sana saklanmış harikalara ve görülmemiş incilere erişme imkânı sağlar.
Cemâlnur Sargut tarafından derlenen ve Bakara Sûresi serisinin 5. kitabı olan bu eserde; boğazlanacak nefsin hakikati, câhillik ve cehil kavramı, Kur’ân’ı tahrif etmenin manası, alay ve mizah, zan ve cüz’î akıl ile cennet ve cehennemin hakikati gibi konularda insân-ı kâmillerin derin tasavvufî yorumlarını bulacaksınız.
 

Beşerden İnsana / Bakara 5 isimli 232 sayfadan oluşan kitap ; Cemalnur Sargut tarafından yazılmış ve NEFES YAYINLARI yayınevinin 22.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Erken Dönem İslam Tarihinde Asabiyet pdf indir başlıklı makalemizde Erken Dönem İslam Tarihinde Asabiyet indir, Erken Dönem İslam Tarihinde Asabiyet oku ve Erken Dönem İslam Tarihinde Asabiyet pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Beşerden İnsana / Bakara 5 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.