Beşiktaş’ın Gelincikleri Eski Topağacı’ndan Yeni İstanbul’a pdf indir

tarafından
9
Beşiktaş’ın Gelincikleri  Eski Topağacı’ndan Yeni İstanbul’a pdf indir

Beşiktaş’ın yamaçlarını süsleyen gelincik tarlaları içinde kalbini dünyaya açan bir çocuğun gözünden, 1940’lardan 1960’lara İstanbul’un farklı yüzlerini tanıyoruz. Bir çocuğun hayatı ve kendini keşfetme hikâyesiyle bir semtin tarihi iç içe geçiyor.
 
Dostluğa, dürüstlüğe, iyiliğe özlem duyduğumuz günümüz dünyasından geçmişe gidip Beşiktaş’ın ve Beşiktaş’ta yaşayanların sade, gerçek ve samimi hallerine ortak oluyoruz. Yazarın yalın anlatımıyla insan ilişkilerinin sıcaklığını ve küçük şeylerle mutlu olmanın anlamını yeniden hatırlıyoruz.
 
Kültürel ve siyasal açıdan İstanbul’un en önemli semtlerinden biri olan Beşiktaş’ı, tarihe adını yazan kişileri ve toplumsal belleğimizde iz bırakan olayları o günün insanlarının bakış açısından izlerken, geçmişin gelecekle nasıl da bağlantılı olduğunu görüyoruz.  
 
Beşiktaş’ın Gelincikleri, mazinin büyülü telaşında küçük bir çocuğun peşinden giderken kendimizi aileden biri gibi güvende ve huzurlu hissetmemizi sağlıyor.
 

Beşiktaş’ın Gelincikleri
Eski Topağacı’ndan Yeni İstanbul’a isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Yavuz Çakmakkaya tarafından yazılmış ve YİTİK ÜLKE YAYINLARI yayınevinin 29.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin Siyasal Gelişmeleri (1876-1923) pdf indir başlıklı makalemizde Türkiye’nin Siyasal Gelişmeleri (1876-1923) indir, Türkiye’nin Siyasal Gelişmeleri (1876-1923) oku ve Türkiye’nin Siyasal Gelişmeleri (1876-1923) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Beşiktaş’ın Gelincikleri Eski Topağacı’ndan Yeni İstanbul’a pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.