Bilge Minik Dergisi Sayı:63 Kasım 2021 pdf indir

Bilge Minik Dergisi Sayı:63 Kasım 2021 pdf indir

Bilge Minik Kasım Sayısı Bayilerde
 
Sevgili miniklerin okul öncesi eğitimine destek olabilmenin sorumluluğunu üstlenen Bilge Minik dergisinin 63. sayısı çıktı. Çocuk edebiyatına ve çizgisine emek verenler, Osman Turhan’ın yayın yönetmenliğinde hazırlanan Bilge Minik sayfalarında okurla buluşmaya devam ediyor.
Evde Etkinlik
Bilge Minik, yetişkin yönlendirmesiyle tamamlanabilecek çok sayıda etkinlikten oluşan, okul öncesine yönelik eğlenceli ve öğretici bir dergidir. Bu etkinlikler okul öncesi dönemdeki çocukların araştırma ve merak duygularını harekete geçirici, dil gelişimini, el becerilerini destekleyici niteliktedir. Bu şekilde çocukların okuma serüvenlerinin başlangıcını keyifli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sayfalarda yer alan “Ebeveynlere Not” bölümleri, çocukların yapılan çalışmalarda temel motor becerileri ile kaslarının işlev kazanması, araştırıcı ve sorgulayıcı çalışmalar ile zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkı sağlanması noktasında ebeveynlere rehberlik ediyor.
 
Bu ay neler var?
Derginin bu sayısında gökyüzünün  zaman zaman farklılaşan renklerini inceleyip neden mavi olduğu sorusuna cevap arıyoruz. Ayrıca çocukların öğrenmelerini kolaylaştıracak deneyler ve etkinlikler de dergide yer alıyor.  Hayvanlar aleminden kartalın yaşam özellikleri, lezzetli bir sandviç tarifi, Peygamber Efendimiz’in (SAV) hayatından örnekler de sayfalara taşınmıştır. Dergi içindeki kesme, yapıştırma; dikkat, zekâ ve el becerileri geliştiren etkinliklerle çocuklar eğlenceli vakitler geçirecek.
 
 
Emeği Geçenler
Osman Turhan’ın Genel Yayın yönetmenliğini yaptığı derginin Kasım sayısında Mustafa Baltacı, Mehmet Demirhan, Esma Genç, İbrahim Oğuz, Burhan İstenci, Bestami Yazgan, Tuğba Coşkuner, Esin Baytar, Yusuf Pehlivan, Yavuz Girgin, Figen Yaman Coşar, Murat Tanhu, Büşra Önder, Selma Sanlısoy Yıldız, Merve Gülcemal, Said Aveder ve Müslüm Kaplan gibi tecrübeli isimler yer alıyor.
Keyifli hediyeler!
Derginiz ile bu ay renk kulesi zeka oyunu ve helikopter maketi hediye ediliyor.
Miniklerimizin en sevdiği bölüm kendi kapağını tasarlama ise dergi içinde onları bekliyor
 

Bilge Minik Dergisi Sayı:63 Kasım 2021 isimli 48 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve BİLGE MİNİK DERGİSİ yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:76 Ocak 2022 pdf indir başlıklı makalemizde Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:76 Ocak 2022 indir, Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:76 Ocak 2022 oku ve Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:76 Ocak 2022 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilge Minik Dergisi Sayı:63 Kasım 2021 pdf indir - indir