Bilimsel ve Tıbbi Toplantılarda Konuşma Sanatı pdf indir

tarafından
11
Bilimsel ve Tıbbi Toplantılarda Konuşma Sanatı pdf indir

Hekimler, hemşireler, sağlıkçılar, bilim insanları için toplantılar, meslek hayatının çok önemli bir parçası. Öğrenmek, öğretmek, bulduklarımızı paylaşmak, kariyerimizde yükselmek, birbirimizi tanımak için o toplantıdan bu toplantıya koşturup duruyoruz. Epey ciddi zaman ayırdığımız bu etkinliklerin zevkli, renkli ve en önemlisi verimli geçmesi gerekiyor. Maalesef iletişimin temel kurallarından habersiz, süresine uymayan konuşmacılar, anlaşılmaz slaytlar, monotonluk yüzünden uyuyan dinleyiciler hâlâ olabiliyor. Ancak bunlar düzelebilir. Elinizde tuttuğunuz kitap, güzel konuşmanın doğuştan gelen bir yetenek olmadığı, biraz gayretle bu hataları azaltarak çok kolayca geliştirilebileceği iddiasını taşıyor.
Kitaptan daha iyi yararlanmak için katıldığınız toplantılarda sunumun olumlu ve olumsuz yanlarını dikkatle not alınız ve toplantıdan sonra kitabı tekrar gözden geçiriniz.
Özellikle konuşmacı siz olsaydınız olumsuzlukları nasıl düzeltebileceğinizi düşünerek kendinizi değerlendiriniz. Bu alıştırmalarla birlikte zamanla konuşmanızın güzelleştiğini fark edeceksiniz.
 

Bilimsel ve Tıbbi Toplantılarda Konuşma Sanatı isimli 130 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Melih Bulut tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 25.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Bilimsel ve Tıbbi Toplantılarda Konuşma Sanatı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.