Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar pdf indir

tarafından
8
Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar pdf indir

Angelika Brodersen, Bilinmeyen Kelam’da İslami gelenek perspektifinden Mâturîdî anlayışının önde gelen kelamcılarını ve onların eserlerini incelemektedir. Brodersen, kapsamlı bu çalışmasıyla, “bilinmeyen” olarak nitelendirdiği Mâturîdîliğin daha yakından tanınmasını ve bilinmesini amaçlamaktadır. Öncelikle Mâturîdî yazarların biyografileri ve metinleri hakkında tafsilatlı bilgiler veren Brodersen, ardından bu bilgilerden çeşitli çıkarımlar yaparak Mâturîdî inanç ilkelerinin dayandığı esasları ortaya koymaktadır. 
Bilinmeyen Kelam, Mâturîdî anlayış özelinde geniş bir bilgi sunmanın ötesinde, kelam araştırmaları açısından da oldukça değerlidir. Nitekim kitapta, Mâturîdîliğin bağımsız bir kelam ekolü olmasında etkin olan nedenler incelenmekle birlikte, kelam ekolleri arasında erken dönemdeki zât-sıfat ile alakalı tartışmalar hakkında da ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.  
 

Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar isimli 580 sayfadan oluşan kitap ; Angelika Brodersen tarafından yazılmış ve ALBARAKA YAYINLARI yayınevinin 29.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam Felsefesinde Ahlaki Görecelik pdf indir başlıklı makalemizde İslam Felsefesinde Ahlaki Görecelik indir, İslam Felsefesinde Ahlaki Görecelik oku ve İslam Felsefesinde Ahlaki Görecelik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.