Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi pdf indir

Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi pdf indir

“BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ” kitabını, alanda çalışan psikologlara, psikiyatristlere, bu alanlarda çalışan öğretim üyelerine, psikoloji ve psikiyatri öğrencilerine sunmaktan kıvanç duyuyoruz.
BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ ruhsal hastalıkların tedavisinde en çok kullanılan ve en işlevsel olan terapi yöntemlerinden biridir. Bu kitapta, yalnız teori değil, aynı zamanda uygulamalı olarak tekniklerin nasıl kullanılacağının bilgisi de sunulmaktadır. Alanda çalışanların bu kitabı okumaları, okuduklarını meslektaşları ile tartışmaları, kitabı okuduktan sonra kitapta uygulamalı olarak sunulan teknikleri önce kendi biliş ve davranışlarını değiştirmek için kullanmaları, sonra tedavi ettikleri danışanların biliş ve davranışlarını değiştirmek için kullanmaları önerilmektedir. Bu konuda deneyimli olmayan terapistlerin bu teknikleri kullanırken süpervizyon almaları, meslektaşları ile teknikleri ve terapi sürecini tartışmaları; mesleki bilgi ve becerilerinin gelişmesine, mesleki yetkinlik kazanmalarına ve danışanlarına daha yararlı olmalarına katkı sağlayacaktır.
 

Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi isimli 406 sayfadan oluşan kitap ; Judith S. Beck tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 08.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İntihar ve Bilimkurgu pdf indir başlıklı makalemizde İntihar ve Bilimkurgu indir, İntihar ve Bilimkurgu oku ve İntihar ve Bilimkurgu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilişsel Davranışcı Terapi Temelleri ve Ötesi pdf indir - indir