Bilme Cesareti pdf indir

tarafından
5
Bilme Cesareti pdf indir

Times UK
Yılın En İyi Bilim Kurgu Romanı – 2021
 
“Büyüleyici bir gerilim romanı.”
The Guardian
 
“Eğlenceli, akıllara durgunluk veren bir kitap.”
Financial Times
 
“Keskin zekâlı bir bilim kurgu, kurumsal bir kâbus. Bilme Cesareti, adeta Willy Loman ile Matrix’in karşılaşması. Ölüme mahkûm bir anti-kahramanın dokunaklı komedisinde ortaya çıkan hüzünlü, zamanı büken, galaktik bir zihin bükücü.” Daniel Kraus
 
Bu akıl almaz ve duygusal gerilim romanı, ölüm zamanının tam olarak belirlenebildiği bir dünyada geçiyor –tabii ki ücreti karşılığında.
 
Anlatıcımız Bilme Cesareti şirketinin en yetenekli satıcısıdır. Şirket, insanların ölüm zamanını saniyesine kadar tahmin edilmesini sağlayan bir teknoloji geliştirmiştir. Eşinden ayrılan, oğullarına yabancılaşan ve beş parasız kalan kahramanımız kendi ölüm zamanını hesaplayarak şirketin en büyük kuralını ihlal eder. Sorun şudur ki, hesaplamalarına göre yirmi üç dakika önce ölmüştür.
 
Tahminini doğrulayabilecek tek kişi Julia’dır; Bilme Cesareti şirketinde yükselirken ayrıldığı hayatının aşkı. Julia’yı görmek için ülkenin öbür ucuna giderken geçmişiyle, yaptığı seçimlerle ve çalıştığı şirket hakkındaki korkunç gerçeklerle yüzleşmek zorundadır.
 
Çılgınca hırslı ve son derece sürükleyici olan bu düşündürücü gerilim romanı, bilginin yıkıcı gücünü keşfediyor. Roman sarsıcı sonuna doğru ilerlerken gerçeklik, mit ve komplo arasındaki sınırları da yıkıyor.
 

Bilme Cesareti isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; James Kennedy tarafından yazılmış ve THESEUS YAYINEVİ yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Umut Çiçeği pdf indir başlıklı makalemizde Umut Çiçeği indir, Umut Çiçeği oku ve Umut Çiçeği pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilme Cesareti pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.