Bir Anın Anatomisi pdf indir

tarafından
7
Bir Anın Anatomisi pdf indir

“Bir Anın Anatomisi, İspanya’nın yakın tarihindeki kritik bir anı ele alan kurmaca dışı bir roman. Bu an, 23 Şubat 1981’de, Franco’nun ölümünden 6 sene sonra, 40 yıllık bir diktatörlüğün ardından İspanyol demokrasisinin ikinci başkanı seçilirken vuku buluyor. Bu an, askerlerin, darbecilerin, Frankocuların darbe yapmak amacıyla Temsilciler Meclisi’ne girdikleri ve ateş ederek tüm milletvekillerine yere yatmalarını emrettikleri an. Tüm milletvekilleri bu emri yerine getirdi, üç kişi hariç. Bu üç kişiden biri hükümetin lideri ve demokrasiye geçisin mimarı, ikincisi Komünist Parti’nin genel sekreteri, üçüncüsü ordu komutanıydı. Bu kitap işte bu anı, bu 3 isyankâr insanın ‘Hayır’ diyerek koltuklarından ayrılmamasını konu alıyor.”
 
Javier Cercas
(Everest Yayınları’na verdiği röportajdan)
 
“Çağdaş İspanyolca edebiyatın şaheserlerinden biri.”
Alberto Manguel
 
‘’21. yüzyıl Avrupa edebiyatının başyapıtı.’’
Jordi Garcia, El País
 
“Askerler, politikacılar, farklı amaçlar ve iktidar tutkusunun Shakespearevari bir anlatımı.”
Anne Chisholm, Sunday Telegraph
 

Bir Anın Anatomisi isimli 468 sayfadan oluşan kitap ; Javier Cercas tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Öküzgözü Boğazkere Anadolu’dan Geleceğe Miras pdf indir başlıklı makalemizde Öküzgözü Boğazkere Anadolu’dan Geleceğe Miras indir, Öküzgözü Boğazkere Anadolu’dan Geleceğe Miras oku ve Öküzgözü Boğazkere Anadolu’dan Geleceğe Miras pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Anın Anatomisi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.