Bir Ayna Dört Kadın pdf indir

Bir Ayna Dört Kadın pdf indir

Dünyadan uzakta olmak ve yine de onun sokaklarında yürümektir yalnız olmak. Kaynak sularıyla eriyen karlarla dolu, gürültülü bir derenin yanında, patikada yalnız başına yürümek, o yalnız ağacın güzelliğinde yalnız olduğunun farkında olmaktır. İnsanın sokaktaki yalnızlığı hayatın acısıdır; yalnız, uzakta, dokunulmamış ve savunmasız değildir. Hayal kırıklıkları acılarıyla ifade edilmemiş yalnızlık, sokaklarda yürüyen o adamdır, o kadındır, o çocuktur. Hüzün, o yalnızlığın hareketidir.
 
İnsanlar aynaya baktıklarında camın arkasında kendi görüntülerini görürler. Bu görüntü, parlak yüzeyle karşılaşan ve geri sıçrayan veya yansıyan ışınları yansıtır. Peki ya aynada gördüğümüz biz değilsek!
 
Murathan Mungan’ın da dediği gibi;
Aynana baktım.
Kenarında resminin durduğu.
Senin yüzünü kendi yüzüme yakıştırdım.
 
Edebiyatta yalnızlık öyküleri, hem bir toplumun hem de bu toplumun eleştirisinin bir fotoğrafıdır. Ötekilerin resmini kendi yüzüne yapıştıran dört kadın; yalnızlığı, çıkmazı, hezeyanları “öteki” nin görüntüsünde, on iki farklı öykü ile bizlere yansıttılar.
 

Bir Ayna Dört Kadın isimli 30 sayfadan oluşan kitap ; Melek Atalar Kızıldağ tarafından yazılmış ve YENİ İNSAN YAYINEVİ yayınevinin 08.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnsan, Sanat ve Edebiyat pdf indir başlıklı makalemizde İnsan, Sanat ve Edebiyat indir ve Sanat ve Edebiyat oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Ayna Dört Kadın pdf indir - indir