Bir Başka Çanakkale Zonguldaklı Madencilerin ve İki Keskin Nişancının Romanı pdf indir

tarafından
18
Bir Başka Çanakkale  Zonguldaklı Madencilerin ve İki Keskin Nişancının Romanı pdf indir

Adnan Özveri’nin kaleminden tarihi bir roman; Bir Başka Çanakkale…
Yerin yüzlerce metre altındaki ekmek savaşından bir başka savaşa, Çanakkale Savaşı’na giden Zonguldaklı maden işçilerini anlatıyor roman. Zonguldak’tan Çanakkale’ye uzanan bu yolda lağım ustası Satılmış’la arkadaşlarının öyküsü, maden işçilerinin Çanakkale zaferindeki gerçek hikâyesini anlatan bir edebi belgesel niteliği taşıyor.
 “Bir Başka Çanakkale”, ölümle burun buruna yaşamayı da dağların tepesinde kurtla kuşla yoldaşlık yaparak insanın zulmünden korunmayı da tek bir sözcükle, “mecburiyet” diyerek açıklayan madencilerin, zulme uğramışların romanı. “Bir Başka Çanakkale”, halen “yerin altında ölüm, üstünde açlık var,” demek zorunda bırakılan, hak ettikleri verilmeyen, “mecburiyetle” eğitilenlerin, bu ülkenin kaderini nasıl belirlediğini anlatan bir roman.
Bu kitap aynı zamanda, öldürmekten haz duymayan ancak konu vatan toprağı olunca onca ezilmişliğini ve horlanmışlığını bir yana bırakıp, bir ölümden diğerine koşanların yurt sevgisinin sınırsızlığının da destansı bir anlatımı.
 

Bir Başka Çanakkale
Zonguldaklı Madencilerin ve İki Keskin Nişancının Romanı isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Adnan Özveri tarafından yazılmış ve NOTABENE YAYINLARI yayınevinin 15.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey (1898-1961) Hayatı, Edebi Kişiliği ve Eserleri pdf indir başlıklı makalemizde Antakyalı Bir Şair Ömer Hilmi Tsey (1898-1961) Hayatı ve Edebi Kişiliği ve Eserleri oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Başka Çanakkale Zonguldaklı Madencilerin ve İki Keskin Nişancının Romanı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.