Bir Çöküşün Hikayesi – Livaneli Kitaplığı pdf indir

tarafından
3
Bir Çöküşün Hikayesi – Livaneli Kitaplığı pdf indir

İnkılâp Kitabevi, Zülfü Livaneli seçkisine dünya edebiyatının usta yazarı Stefan Zweig’dan tesirli bir başyapıt daha ekliyor!

Gerçek olaylardan esinlenilerek kaleme alınan Bir Çöküşün Hikâyesi, XV. Louis döneminde Fransız sarayında epey etkili olmuş aristokrat bir kadının kral tarafından Normandiya’ya sürülmesini, kaybettiği saygınlığı ve şaşaalı hayatını yeniden kazanmaya çalışmasını ele alıyor. Çünkü Madame de Prie için “…kıskançlığın, nefretin ve yalanların olmadığı bir hayat yaşamaya değmezdi.” Bunun için varını yoğunu ortaya koyan Madame de Prie’i bekleyen acı son ise kuşkusuz ki kaçınılmazdı.

Zweig bu eserinde, bizleri oldukça derinlikli bir karakter analiziyle baş başa bırakıyor, duygularımızı altüst etmekten ise çekinmiyor.

Bir Çöküşün Hikâyesi, bu kez kalemiyle edebiyatımıza unutulmayacak bir imza atan Livaneli’nin önsözüyle okurlarıyla buluşuyor.
 

Bir Çöküşün Hikayesi – Livaneli Kitaplığı isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Stefan Zweig tarafından yazılmış ve İNKILAP KİTABEVİ yayınevinin 06.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir Çöküşün Hikayesi – Livaneli Kitaplığı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.