Bir Müslüman Mezhepler, Tarikatler ve Cemaatler’e Nasıl Bakmalı? pdf indir

Bir Müslüman Mezhepler, Tarikatler ve Cemaatler’e Nasıl Bakmalı? pdf indir

“Bir Müslüman Nasıl Bakmalı” serisindeki kitaplar, özellikle gençlerin samimi anlam arayışına belli konular ve meseleler etrafında bir bakış açısı sunma amacıyla hazırlanmıştır. Okuyucuları, İslami hassasiyetler üzerinden düşünmeye ve araştırmaya sevk etmek amacındadır. “Bir Müslüman bu konuya sadece bu şekilde bakmalıdır” şeklinde mutlakçı bir anlayıştan uzaktır.
 
Bu amaçla yayınlanmış olan “Bir Müslüman Mezhepler, Tarikatler ve Cemaatler’e Nasıl Bakmalı?” isimli bu kitapta, İslam tarihi boyunca varolmuş yapılanmalar ele alınmıştır. Mezhepler, tarikatlar ve cemaatler her ne kadar dinin aslî unsurları olmasalar ve Hz. Peygamber zamanında bulunmasalar da din dışı veya dinden sapma olarak kabul edilemezler. Bu yapılar, dinlerin adeta kaçınılmaz kaderidir. Dikkat edilmesi gereken nokta, onların beşerî oluşumlar olduklarının unutulup dinin yerine ikame edilmeleri ve hakikatin yalnızca birisine ait olduğu iddiasında bulunulmasıdır. Geçmişte ve günümüzde Müslümanların birliğini tehdit eden, dünyaya iyiliği yayan örnek bir ümmet olmalarının önüne geçen en önemli engel mezhepler, tarikatlar ve cemaatler değil, mezhepçilik, tarikatçılık ve cemaatçiliktir.
 

Bir Müslüman Mezhepler, Tarikatler ve Cemaatler’e Nasıl Bakmalı? isimli 120 sayfadan oluşan kitap ; Kadir Gömbeyaz tarafından yazılmış ve BEYAN YAYINLARI yayınevinin 06.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ehli Beyti Muhammedi Muhammedi Silsile Tasavvufta Hz. Peygamber’e Muhabbet ve Bağlılık pdf indir başlıklı makalemizde Ehli Beyti Muhammedi Muhammedi Silsile Tasavvufta Hz. Peygamber’e Muhabbet ve Bağlılık indir, Ehli Beyti Muhammedi Muhammedi Silsile Tasavvufta Hz. Peygamber’e Muhabbet ve Bağlılık oku ve Ehli Beyti Muhammedi Muhammedi Silsile Tasavvufta Hz. Peygamber’e Muhabbet ve Bağlılık pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Müslüman Mezhepler, Tarikatler ve Cemaatler’e Nasıl Bakmalı? pdf indir - indir