Bir Noel Şarkısı (Karton Kapak) pdf indir

tarafından
5
Bir Noel Şarkısı (Karton Kapak) pdf indir

Charles Dickens (1812-1870): Viktorya Dönemi İngilteresi’nin en önemli romancısı kabul edilen Dickens orta sınıf bir ailenin çocuğuydu. On iki yaşındayken ailesinin dara düşmesi sonucu bir fabrikada çalışmaya başladı ve romanlarında büyük bir isabetle aktardığı işçi sınıfının hayatını gözlemleme fırsatını elde etti. Dickens’ın belki de en popüler eseri Bir Noel Şarkısı 1843 yılının Noel’inden hemen önce yayımlanmış, ilk baskısı günler içinde tükenmiştir. Noel’in insani yönüne vurgu yaparak bu bayramın kutlanışını değiştirmiş, Viktorya Dönemi’nde Noel’in canlanmasına katkıda bulunmuştur ve İngiliz toplumunu öyle çok etkilemiştir ki kahramanının soyadı “pinti” anlamında sözlüklere girmiştir. Cimri, nemrut Ebenezer Scrooge’un, ona geçmişini, bugününü ve geleceğini gösteren üç hayaletin yardımıyla gerçekleşen büyük değişimini anlatan bu modern masalın sıcacık ışığı, sözünü sakınmayan bir toplumsal eleştirmen olan Dickens’ın içinde yaşadığı gerçek dünyaya yorumunu da aydınlatır. Bir Noel Şarkısı günümüze dek birçok dile çevrilmiş, defalarca sahneye, sinema ve televizyona uyarlanmıştır.
 

Bir Noel Şarkısı (Karton Kapak) isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Charles Dickens tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 13.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aşkın 6'n Hâli pdf indir başlıklı makalemizde Aşkın 6'n Hâli indir, Aşkın 6'n Hâli oku ve Aşkın 6'n Hâli pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Noel Şarkısı (Karton Kapak) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.