Bir Türk Polisinin Amerika’da Sergüzeştleri pdf indir

tarafından
6
Bir Türk Polisinin Amerika’da Sergüzeştleri pdf indir

New York Dedektif Dairesinde çalışmak üzere Amerika’ya giden ve yardımcısı Şadan Bey’le birlikte, Amerikan kibar hayatının içinde cereyan eden cinai meseleleri çözmek için hadiseden hadiseye atılan Yılmaz Bey’in onparalık polisiyeleri, 1927’de, Türk polisiye edebiyatının en fazla ürün verdiği bir dönemde yayımlanmıştır. 1920’lerin Amerikası ve bilhassa New Yorku hakkında ilginç bilgilerin de yer aldığı seride, hiçbir vakanın altından kalkamayan beceriksiz Amerikan polisine karşılık cevval, seri ve zeki Türk polislerinin heyecan dolu maceralarını okuyacaksınız. Tefrika edebiyatımızın velut kalemi İskender Fahrettin Sertelli’nin Behlül Dânâ müstearıyla yazdığı bu seriden toplam 13 kitaba ulaşılmıştır: 1- Beyaz Köşk Cinayeti 2- Sinema Yıldızının İncileri 3- Altın Kralı Malikânesinde 4- Korkunç Şatonun Esrarı 5- Polisin İlk Mağlubiyeti yahut Ölümden Korkmayan Kadın 6- İskeletler Arasında 7- Maksim Bar’ın Şantözü 8- Heyecanlar İçinde 9- Yıldırımlar Arasında 10- Sihirbaz Kadınla Karşı Karşıya 11- Zehirli Çay Nasıl İçilir? 12- Tiyatroda Bir İntihar Vakası 13- Yılmaz Bey Amerika’dan Ayrılıyor.
 

Bir Türk Polisinin Amerika’da Sergüzeştleri isimli 313 sayfadan oluşan kitap ; Behlül Dana tarafından yazılmış ve ÖTÜKEN NEŞRİYAT yayınevinin 22.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Katiller Vakti - Yaralı Krallık 1 pdf indir başlıklı makalemizde Katiller Vakti - Yaralı Krallık 1 indir, Katiller Vakti - Yaralı Krallık 1 oku ve Katiller Vakti - Yaralı Krallık 1 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Türk Polisinin Amerika’da Sergüzeştleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.