Bireysel Farklılıkların Kilit Düşünürleri Kişilik Ve Zeka Üzerine Fikirler pdf indir

tarafından
4
Bireysel Farklılıkların Kilit Düşünürleri Kişilik Ve Zeka Üzerine Fikirler pdf indir

Bu kitap, kişilik, zekâ ve bunların ölçümü alanında çalışan yetkin psikologların geçmişlerine ve kişisel yaşamlarına bir perde aralamaktadır. Bu kısa eser, psikologların geçmişleri ve özel yaşamlarının onların teorilerini ve sık sık patlak veren tartışmaları nasıl ve neden etkilemiş olabileceğini anlamamıza yardımcı olmaktadır. Kitap, Eysenck’in ‘fizik kıskançlığını’ anlatmak gibi alaycı, hafif bir dokunuşla ve ilgi çekici bir dille yazılmıştır. Alanda büyük etki yaratmış teoriler için büyüleyici bir arka plan sağlamaktadır. Bu nedenledir ki hem uzmanların hem de uzman olmayanların ilgisini çekecektir.”                        Colin Cooper, Psikoloji Bölümü, Queen’s Üniversitesi, Belfast
        Bireysel Farklılıkların Kilit Düşünürleri, zekâ ve kişilik ölçümlerini şekillendiren ve geliştiren en etkili 25 kişinin hayatını, çalışmalarını ve düşüncelerini tanıtıyor. Akademik olayların özgeçmişinden yola çıkan bu kitapta, psikologların sadece fikirlerini değil, onları şekillendiren sosyal deneyimleri, aşkları ve kayıplarını da bir araya getirerek anlamlandırıyor.
        Forsythe, kronolojik bir yaklaşım benimseyerek, Charles Galton’ın neşesi ve katıksız dehasından, Hans Eysenck ve John Philippe Rushton’ın oyunculuğundan, Isabel Myers, Katherine Briggs ve Karen Horney gibi gözden uzak kalmış olan düşünürlere dek, onların düşüncelerinin arkasındaki tarihî zemini ve bağlamı sunuyor. Fenomenolojik bir mercekle, kitapta, bu düşünürlerin geçmişleri, iç bağlantıları, tartışmaları ve sohbetleri ön plana çıkıyor.
        Bu bilgilendirici rehber, bireysel farklılıklar, kişilik ve zekâ alanında çalışan, okuyan veya sadece bu konulardan etkilenenler için temel bir okuma olduğu gibi bireysel farklılıkların ve psikolojinin tarihini öğrenmek isteyen herkes için de paha biçilmez bir kaynak olarak görülebilir.
        Alex Forsythe İş Psikolojisi Derneği Sertifikasyon Başkanı, Liverpool Üniversitesinde Onursal Kıdemli Öğretim Üyesi ve Wolverhampton Üniversitesinde Psikoloji Bölümünün Başkanıdır. Çeşitli başarılarının yanı sıra, Yeminli Mesleki Psikolog, BPS test kullanımı uzmanı ve 2018’de hem Yüksek Öğrenim Akademisi Asli Bursu hem de prestijli Ulusal Öğretim Bursu sahibidir. Özel, kamu ve gönüllü sektörlerde üst düzeylerde çalışan kapsamlı bir organizasyonel deneyime sahip olan Alex’in uzmanlığı, hedef belirleme yoluyla iş performansını iyileştirmeyi ve bireylerin sağlıklı öz-denetim davranışlarını ve geri bildirimler vasıtasıyla ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı kapsamaktadır.
 

Bireysel Farklılıkların Kilit Düşünürleri Kişilik Ve Zeka Üzerine Fikirler isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Alex Forsythe tarafından yazılmış ve BİLGE KÜLTÜR SANAT yayınevinin 14.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bireysel Farklılıkların Kilit Düşünürleri Kişilik Ve Zeka Üzerine Fikirler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.