Bölünmüş Benlik Sorunu pdf indir

tarafından
4
Bölünmüş Benlik Sorunu pdf indir

İnsan için çok önemli bir konumda bulunan benlik meselesi felsefi, kültürel ve bilimsel birikimlere rağmen günümüzde hala belirsizliğini korumaktadır. Özellikle psikolojinin ayrı bir dal olarak yeşermesiyle birlikte benlik meselesi, teorik düşüncelerin ötesine geçerek insanı anlamanın zorunlu koşulu haline gelmiştir. Buna ilaveten hastalıkların büyüsel açıklamalarla değil bilimsel perspektiften incelenmesiyle birlikte benlik daha derin incelemelerin konusu olmuştur. Tam bu noktada popülerlik kazanan kavramlardan birisi “bölünmüş benlik”tir. Benliğin yaşadığı gerilimli hali ifade eden bölünmüş benlik, insanın deneyimlediği bir durum olması bakımından benliğin tarihi kadar eskiye gitse de bir terim olarak tartışılması yenidir.
 
Elinizdeki bu çalışmada bölünmüş benlik meselesi James perspektifinden ele alınmış, söz konusu kavramın teorik, pratik/psikolojik ve terim olmak üzere üç veçhesi ön plana çıkarılmıştır.
 

Bölünmüş Benlik Sorunu isimli 172 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Hamdi İşcan tarafından yazılmış ve ESKİYENİ YAYINLARI yayınevinin 21.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bölünmüş Benlik Sorunu pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.