Bostan ve Gülistan Evrensel Bilgeliğin Kitabı pdf indir

tarafından
8
Bostan ve Gülistan  Evrensel Bilgeliğin Kitabı pdf indir

Bostan ile Gülistan, İslâm bilgeliğinin Batı’ya açılan ilk kapısı oldu. Avrupa dillerine ilk defa bu iki kitap tercüme edildi. Batılı aydınlar ilk önce işte bu kitap sayesinde İslâm dininin yüceliğini, Peygamberimiz’in büyüklüğünü ve Doğu’nun hârikulâde bilgeliğini okuyup öğrendiler.
Fransa’nın dev şair ve yazarlarından Victor Hugo ile Lamartine, Peygamberimiz hakkındaki o eşsiz övgü dolu yazı ve şiirlerini bu kitabı okuduktan sonra yazdılar. Almanların her zaman iftihar ettikleri şair ve yazarları Goethe, Peygamberimizi göklere çıkaran o uzun şiirini, bu kitabı ve bunun hemen ardından çevrilen İslâm klasiklerini okuduktan sonra kaleme aldı.
Dünyanın en önde gelen şaheserlerinden olan bu kitap, verdiği öğütler, anlattığı hikâyeler, olaylar ve kıssalar aracılığıyla okuyucusuna hayatta huzurlu ve mutlu olabilmenin bütün yollarını öğretir.
Bazı şeytanî medyanın içimizi kararttığı ve bunalttığı günümüzde bu kitap, okuyucusunun gönlünü ferahlatır; bunalan ve daralan ruhumuzda sadece klasik İslâmî eserlerin verebildiği o psikolojik ve psikanalitik tedaviyi sağlar. 
 

Bostan ve Gülistan
Evrensel Bilgeliğin Kitabı isimli 424 sayfadan oluşan kitap ; Şeyh Sadi Şirazi tarafından yazılmış ve SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 07.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Feraiz İslam Miras Hukuku pdf indir başlıklı makalemizde Feraiz İslam Miras Hukuku indir, Feraiz İslam Miras Hukuku oku ve Feraiz İslam Miras Hukuku pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bostan ve Gülistan Evrensel Bilgeliğin Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.