Bu Çocuk Kime Çekmiş? pdf indir

tarafından
9
Bu Çocuk Kime Çekmiş? pdf indir

Çocuğumuzun istekleri ile ihtiyaçları arasındaki farkı iyi bilmemiz gerekiyor. Kendimize (bağımlı değil) bağlı çocuklar yetiştirelim. Çocukken hayatını ne kadar kolaylaştırsak, yetişkin olduğunda o kadar zor hayatı olacaktır.
Saygı görmeyen bir çocuktan saygı, sevgi görmeyen bir çocuktan sevgi bekleyemeyiz. Çocuk sıcağa koşar. Çocuğumuzun sevgi, ilgi, huzur bulduğu yer evi olmalı. Yoksa ilgi gördüğü başka yere bağlanır. Diken boş bırakılan bahçede yetişir. Onu güle çevirmek bizim elimizde.
Çocuğumuza kendini kötü hissettirerek, iyi davranışları öğretemeyiz. Ondan bahsederken negatif etiketleme yapmayalım.
Her çocuğun ilerleme hızı farklıdır. Onları itmekten vazgeçelim. Babalar lütfen eşinizin yükünü hafifletin ki çocuklarınıza karşı daha sabırlı ve daha mutlu bir anne olsun. Birçoğumuz anne değil, anneliğin hammallığını yapıyoruz…
 

Bu Çocuk Kime Çekmiş? isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Gülsemin Konca tarafından yazılmış ve AZ KİTAP yayınevinin 18.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dikkat Geliştiren Kodlama Oyunları ile Sistematik Düşünme pdf indir başlıklı makalemizde Dikkat Geliştiren Kodlama Oyunları ile Sistematik Düşünme indir, Dikkat Geliştiren Kodlama Oyunları ile Sistematik Düşünme oku ve Dikkat Geliştiren Kodlama Oyunları ile Sistematik Düşünme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Çocuk Kime Çekmiş? pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.