Bu Dünyada Bir At Sineği Olmak (To be a Gadfly ın This World) pdf indir

Bu Dünyada Bir At Sineği Olmak (To be a Gadfly ın This World) pdf indir

Hayattaki temel farkım, bakmayı değil! Görmeyi önemsemek ve sebep-sonuç ilişkisine fazlasıyla önem vermek.  Bu kitaptaki her kelimenin seçilişinde bu detay önemlidir. Kavramak yani bakmak değil! Anlamak önemlidir. Üç boyutlu algılamak ve zaman ve diğer boyutları da görebilmek önemlidir.
Bu alışkanlık, biyoloji, matematik, fizik, kimya gibi temel bilimler eğitimi almak ve İstanbul kaldırımlarını 60 yıldır çiğnemek, dünyada doğudan batıya 50’ye yakın ülke sokaklarını gezmek, sanatla ilgilenmek, ülkemizdeki GÖÇ, RANT, RÜŞVET, DARBE çıkmazının kaosunu deneyimlemiş olmaktandır.
Futuristik olmak, geleceği planlamak, olaylara çok boyuttan bakabilme alışkanlığını; edinebilmektendir sanırım.
Sonuç olarak kitapta aforizma, sözler, şiirler ve öyküler anlam yüklü birer çalışmadır. Mümkün olabildiğince edebî bir şekilde sunulmaya çalışılmıştır.
Dr. Serdal UĞURLU
 

Bu Dünyada Bir At Sineği Olmak (To be a Gadfly ın This World) isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Serdal Uğurlu tarafından yazılmış ve HERDEM KİTAP yayınevinin 29.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tomris Hatun pdf indir başlıklı makalemizde Tomris Hatun indir, Tomris Hatun oku ve Tomris Hatun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Dünyada Bir At Sineği Olmak (To be a Gadfly ın This World) pdf indir - indir