Bu Ne Biçim Memleket Yaşasın Cumhuriyet / Edebiyat ve Siyaset Yazıları: 3 pdf indir

tarafından
4
Bu Ne Biçim Memleket Yaşasın Cumhuriyet / Edebiyat ve Siyaset Yazıları: 3  pdf indir

Özdemir İnce’nin yazınsal denemelerinin bir bölümünü tümleyen dizinin üçüncü kitabında, yazarın dünyayı okuma biçimlerini öne çıkaran bir bakışı gözleriz. Öyle ki; İnce, yazıya hayatın içinden bakarken düşünsel tanıklığı esas alır. Siyasal toplumsal değişim ve dönüşümlerin yansıdığı her durum, her gerçeklik onun sorgulayıcı bakışında yepyeni bir söylem olarak öne çıkar. Çağını umursayan bir aydın bakışının öğretici, gösterici, hatta yönlendirici yanını da bu yazılarında görmekteyiz.
Bugünün Türkiyesi’nin ruhunu anlamanın yolunu/yordamını da bize anlatan Özdemir İnce Bu Ne Biçim Memleket ve Yaşasın Cumhuriyet kitaplarında yer alan denemeleriyle yepyeni bir ufuk turuna çıkarıyor okurunu. Düşünen, düşündüren, sorgulayan bir bakışla üstelik. Türkiye’yi anlama yolculuğu için bir başucu kitabı…
“Türkiye’nin güncel sorunu laik cumhuriyetin yapısını korumak. Laik cumhuriyet, bizler için, önünüzdeki şarap bardağı(dır), bardağın içindeki şarap da demokrasi, eğer bardak kırılırsa demokrasi memokrasi kalmaz Türkiye için; aynı şey İtalya için de geçerlidir. Bu nedenle bütün önyargılardan sıyrılıp Türkiye’yi anlamaya çalışmalısınız.”
Özdemir İnce
 

Bu Ne Biçim Memleket Yaşasın Cumhuriyet / Edebiyat ve Siyaset Yazıları: 3 isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; Özdemir İnce tarafından yazılmış ve EKSİK PARÇA YAYINLARI yayınevinin 05.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bu Ne Biçim Memleket Yaşasın Cumhuriyet / Edebiyat ve Siyaset Yazıları: 3 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.