Buhari’deki Uydurma Hadisler pdf indir

tarafından
22
Buhari’deki Uydurma Hadisler pdf indir

Bu çalışma, emevicilerin ilahlaştırdığı Buhari’nin yazdığı hadis kitabında yer alan hadislerin birçoğunun uydurma olduğunu Kur’an’ın ayetleri ışığında kanıtlayarak Buhari’ye cahilce verilen dokunulmazlığı kaldırmayı hedeflemektedir. Ne yazık ki emeviciler Kur’an’ın dinini bizzat Kur’an’dan öğrenmediklerinden ötürü Buhari’yi adeta Allah’ın konumuna yükselterek onun yazdığı hadis kitabını Kur’an’a eş tutmaktadırlar. Emeviciler her ne kadar dilleriyle “Allah’tan başka ilah yoktur,” deseler de sergiledikleri tavır itibarıyla hiç farkında olmadan Allah ile beraber Buhari’ye de tapar hale gelmektedirler. Başka bir deyişle Buhari’yi tenkit edilemez kılarak onu Allah’a ortak koşmaktadırlar. Bu durum da Kur’an’ın verilerine göre katıksız şirktir.
 Buhari, aklını işletememiş bir emevi papağanıdır. Buhari, bir hadisi rivayet eden kişiye ulaşmak için aylarca ahmakça yol gideceğine o hadisin Kur’an’la örtüşüp örtüşmediğini inceleseydi çok daha isabetli bir çalışma belki ortaya çıkarabilirdi. Buhari’nin bir hadisin Kur’an’dan onay alıp almadığını incelemek yerine aylarca o hadis için yol gitmesi zeka seviyesinin bir hayli düşük, yaklaşımının da son derece sakat olduğunun en açık göstergelerinden biridir. Bunun yanı sıra, Buhari Hz. Peygamber’in “benden yazmayın, kim Kur’an dışında bir şey yazmışsa onu imha etsin,” hadisi üzerinde biraz düşünseydi böyle bir hadis kitabı yazmaya hiç gerek olmadığını da anlayabilirdi. Ancak kafası çalışmadığı için hayırlı bir iş yaptığını zannederek Hz. Peygamber’e isnat edilmiş saçmalıkları meşrulaştıran, akıllara zarar bir kitap ortaya çıkarmıştır. Bu kitapta Hz. Peygamber’e asla ait olamayacak hadisleri hiç düşünmeden sahih hadis yani Hz. Peygamber’den gelmiş olan doğru hadis adı altında kayda geçirerek büyük bir skandala ve bedbahtlığa imza atmıştır. Bu eser, Buhari’de yer alan binlerce uydurma hadisi ayetlere dayanarak deşifre edecektir.
 

Buhari’deki Uydurma Hadisler isimli 188 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Selim Kocabıyık tarafından yazılmış ve CİNİUS YAYINLARI yayınevinin 09.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Buhari’deki Uydurma Hadisler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.