Bulutların Güneşe Bakan Yanı pdf indir

tarafından
4
Bulutların Güneşe Bakan Yanı pdf indir

“Böyle bir durum ilk defa başımıza geliyordu. Hayır, bir lamanın kazayla ağaca çarpmasından bahsetmiyorum, sık yaşanan bir durumdu bu. Ama bulutların hiç kalkmamacasına göğü sarmaları… İşte bu ilk kez oluyordu.” KamusAda’da yaşayan on bir yaşındaki Muhayyile’nin aklında bir sürü soru dönüp dolaşıyor. Bu sorulardan ilk dördü şöyle: 1. İki yüz elli iki gündür adanın göklerini kaplayan bulutlar neden hiç aralanmıyor? 2. Bu durumun Hülasa’nın, lamasından düşmesiyle bir ilgisi var mı? 3. On bir yaşını doldurduğunda Muhayyile hangisini yapmalı: Herkesin yaptığı gibi kamu hizmetini mi seçmeli yoksa hakkında kimsenin bir şey bilmediği SırSur’a mı gitmeli? 4. KamusAda’nın dışındaki adalar ve orada yaşayanlar neye benziyor? Muhayyile’nin önce üçüncü soruya cevap vermesi gerekecek çünkü on birinci doğum günü gelmek üzere. Üstelik kehanete göre, yapacağı seçim adanın geleceğini etkileyecek.
Dilşad Çelebi zengin anlatımı ve benzersiz mizahıyla okurlarını mekânın ve zamanın ötesinde “unutulmaya yüz tutmuş kimi kelimeler” adasında hayatı keşfe çıkarıyor. Kahkahalarla gülmek, farklı açılardan düşünmek, hayallerinin sınırlarını keşfetmek isteyenler için…
 

Bulutların Güneşe Bakan Yanı isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Dilşad Çelebi tarafından yazılmış ve DOĞAN ÇOCUK yayınevinin 08.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bulutların Güneşe Bakan Yanı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.