Bütün Eserleri 1 pdf indir

tarafından
15
Bütün Eserleri 1 pdf indir

“İnsanımız bu gösteriyi seyretmeli çünkü daha önce seyretmediler.” diyerek ilk sergilenişini Haziran 2016’da Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde yapan (bir kere oynayıp kalkmak zorunda kalan) YAR BANA BİR
EĞLENCE-Karagöz Müzikli Oyunu- bir toplama-uyarlama- tüm oyunların tek bir olay örgüsü üzerinde TEK BİR OYUN olarak yazıldığı YENİ BİR METİN.
Şu sıra ‘çizgi-sinema’ olarak vizyona çıkmayı bekleyen KARAGÖZ; oyuncuların olduğu bir ‘sahne gösterisi’ olarak yazıldıysa da bir ‘perde oyunu’ olarak da sahnelenebilir elbette.

GODOT BİZE GELMEZ ise Beckett’in Godot’yu Beklerken oyununun bir Karagöz Uyarlaması. Batı Tiyatrosu’nun bir dönemini sonlandıran bu ‘bekleyen’ oyununun ‘bekleme’ durumuna Hacivat ve Karagöz’ün gözüyle YENİDEN bakan bir metin. ‘Perde’ için yazılan ve ilk gösterimini Ocak 2022’de yapan oyun ‘sahne’ için de düşünülebilir elbette.
 

Bütün Eserleri 1 isimli 180 sayfadan oluşan kitap ; Murat Karahüseyinoğlu tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bütün Eserleri 1 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.