Büyük Macera / Hayretix Yeraltında pdf indir

tarafından
4
Büyük Macera / Hayretix Yeraltında pdf indir

Merhaba Arkadaşlar,
Ben Hayretix. Hep beraber yer altı dünyasının gizemini çözmeye ne dersiniz? Hayretler içinde kalacaksınız.
Biliyor musunuz?
 Birlikte inanılmaz bir mağaraya iniyoruz. Yer altındaki gökyüzünü arayacağız sizlerle. Şaşırdınız, değil mi? Yeni Zelanda’daki bir mağaranın tavanı pırıl pırıl parlayan gökyüzü gibi görünüyor. Neden acaba?
 Bir ağustos böceği türü ile tanışıyoruz. Bunlar, tam 17 yılı yer altında geçiriyor. Sonra milyonlarca ağustos böceği, bir anda topraktan çıkıveriyor. Bu olay gezegenin en büyük böcek hareketi olarak biliniyor.
 Yer altı sakinlerinden yıldız burunlu köstebeğin burnunda 22 tane uzun, ete benzeyen yapı bulunuyor. Bu yapıların 1 cm 2 ’lik bölgesinde 25.000’den fazla reseptör yaratılmıştır.
 Afrika’nın İshikari sahilinde yaşayan, Formica Yesensis adındaki karınca kolonisi, 45 bin tane yuvada yaşıyor. Yaklaşık 1.080.000 kraliçeli koloniye “Süper Koloni” deniyor.
İnanılır gibi değil! Yer altı dünyası, hayret verici şeylerle dolu. Yer altı şehirlerinden, acayip canlılara kadar… Neler fısıldıyorlar bizlere?
Seslerini duyuyor musunuz?
YER ALTININ ESRÂRINI ÇÖZMEYE NE DERSİNİZ? ÖYLEYSE HAYDİ
İNİŞE GEÇİYORUUUUUZ!
3, 2, 1, 0!
 

Büyük Macera / Hayretix Yeraltında isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Elif Lale tarafından yazılmış ve NAR AĞACI YAYINLARI yayınevinin 26.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Büyük Macera / Hayretix Yeraltında pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.