Büyük Şölen Şehzadenin Sünnet Düğünü pdf indir

tarafından
4
Büyük Şölen  Şehzadenin Sünnet Düğünü pdf indir

Tüylerimiz diken diken oldu, içimizden bir kuş çıkıp uçacakmış gibi ruhumuz şahlandı. Ziya, mehter takımının düğün müddetince (elli altı gün) çalacağını söyledi. Atmeydanı’nda, mehter, ince saz, köçekçe takımı gibi musiki topluluklarının sesinin hiç kesilmeyeceğini de ilave etti. Ben ne yalan söyleyim, bu düğüne geldiğim için mutluydum. Bahadır’ın düğünü de düğün müymüş dedim valla, duymasın ama benim favorim; Mehmet, pardon Şehzade Mehmet!
 
Hepimiz hayaller kuruyoruz, özellikle çocukken. Peki bir sünnet düğününden bir anda yüzlerce yıl eskiye, 3. Murat dönemine gidersek ne olur? Etrafta her şey yabancı, yanımızda sadece kız kardeşimiz varsa. Geriye dönme endişesi olmadan bunun keyfini çıkarabilmek için büyümemek lazım.
 
Oya Çağlar, Nazlı ve abisiyle birlikte okurlarına tarihte yolculuk yaptırırken çocuk olmanın büyüsünü görmemizi istiyor. Kahramanlar şatafatlı bir düğünün keyfini sürerken biz de kalabalığa karışıp coşkuyla izliyoruz onları.
 
 

Büyük Şölen Şehzadenin Sünnet Düğünü isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Oya Çağlar tarafından yazılmış ve ŞULE YAYINLARI yayınevinin 03.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Büyük Şölen Şehzadenin Sünnet Düğünü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.