Büyülü Dağ’da Zaman pdf indir

tarafından
3
Büyülü Dağ’da Zaman pdf indir

Thomas Mann’ın Avrupa’yı Birinci Dünya Savaşı’na hazırlayan şartların entelektüel haritasını çıkardığı Büyülü Dağ romanı aynı zamanda felsefenin köklü sorunlarından birini, zaman meselesini çalışma tezgâhına taşıyor. Elinizdeki kitap, antik çağdan bu yana belli başlı bütün filozofları uğraştıran zaman kavramının Mann’ın atölyesinde nasıl işlendiğini göstermek için bir kılavuz niteliğinde.
 
Mısır ve Yunan gibi eski uygarlıklardaki zaman algısından din, sosyoloji ve fizikteki zamana, oradan da zamanın kendisini düşünme alanı olarak ele alan felsefeye uzanan bir çizgide zaman kavramı, konunun ana kaynaklarına inilerek aktarılıyor. Bu ayrıntıların oluşturduğu zemin üzerinde Büyülü Dağ en ince hatlarına kadar çözümlenerek geçtiğimiz çağın en büyük yazarlarından Mann’ın böylesine çetrefilli bir konuyu nasıl sanatlaştırdığı gözler önüne seriliyor.
 
Hem bizzat zaman konusuyla ilgilenenlere hem de edebiyat meraklılarına.
 

Büyülü Dağ’da Zaman isimli 352 sayfadan oluşan kitap ; M. Sami Türk tarafından yazılmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 08.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Büyülü Dağ’da Zaman pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.