Büyümek Çocukluğun Evrimi pdf indir

tarafından
6
Büyümek  Çocukluğun Evrimi pdf indir

Brenna Hassett, Büyümek: Çocukluğun Evrimi’nde insanların diğer hayvanlara, diğer memelilere, hatta diğer maymunlara kıyasla neden uzun bir çocukluk dönemi geçirdiğini açıklamaya girişiyor. Cinsel birleşme, hamilelik, yavruların bakımı ve gelişimi açısından insanlar ile diğer hayvanları ilginç -kimi zaman mizahi- bir bakış açısıyla karşılaştırıyor.

Büyümek: Çocukluğun Evrimi, Hominid (insan dâhil) gelişiminin, gebe kalmadan doğurganlık sonrasına kadar her aşamasını kusursuz bir şekilde açıklıyor. Ayrıca farklı hominidlerin gelişimini karşılaştırmalı olarak ele alıyor. İnsanların diğer hominidlerle farklılıklarını ve bunun sebeplerini ortaya seriyor.

Hassett bizi antik dönemlerden bugüne uzun ve karmaşık bir yolculuğa çıkarıyor ve bunu çok keyifli bir hale getiriyor. Sıra dışı doğum sürecimizden uzun bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemlerimize, dişlerimizin gelişiminden anne sütünün yapısına kadar her şeyi kapsayan bu kitaptan kesinlikle bir şeyler öğreneceksiniz.
 

Büyümek Çocukluğun Evrimi isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; Brenna Hassett tarafından yazılmış ve LİBERUS yayınevinin 20.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Büyümek Çocukluğun Evrimi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.