Cadılık ve Simyacılık / Cadı Kitaplığı 4 pdf indir

tarafından
57
Cadılık ve Simyacılık / Cadı Kitaplığı 4 pdf indir

“…Felsefenin özü olan Simya sanatında çocukluğumdan beri büyük bir mutluluk yaşadım. Balbine, Simya kelimesinin adını duyunca, onu dinlemeye meyilliydi ve daha dikkatli bir şekilde konuya kendisini verdi: aslında bu sadece bir bedensel hareketten ibaretti; çünkü sakin bir doğası vardı, ama yine de hikâyesine devam etmesini istedi. Sonra rahip dedi ki, Ben zavallıyım, en iyi yolu aydınlatmak benim şansım değildi: Sizin için M. Balbine (her konuda bilgili bir zat olarak) biliyor ki bu sanatta iki yol var, biri uzun vadeli, diğeri kısa vadeli; ve uzun vadeli yolu benimsemek benim kötü şansımdı. Balbine ona bu iki yolun farkını sorduğunda; Ah efendim, dedi rahip, beni küstah sayabilirsiniz, diğerlerinin bu sanatta en iyi öğrenildiğini, bana bu şanslı kısa vadeli yöntemini öğretmen için alçakgönüllülükle yalvarmak için geldiğim, siz bana öğretebilirsiniz. Ne kadar kurnazsanız, onu bana o kadar kolay öğretebilirsiniz: ve bu nedenle, Tanrı’nın size verdiği armağanı, bu uğrunda arzusundan yoksun kalarak helak olabilecek kardeşinizden esirgemeyin
 

Cadılık ve Simyacılık / Cadı Kitaplığı 4 isimli 267 sayfadan oluşan kitap ; Reginald Scot tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 29.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Yeşim Taşı Efsanesi Karanlık Dünyaya Yolculuk pdf indir başlıklı makalemizde Yeşim Taşı Efsanesi Karanlık Dünyaya Yolculuk indir, Yeşim Taşı Efsanesi Karanlık Dünyaya Yolculuk oku ve Yeşim Taşı Efsanesi Karanlık Dünyaya Yolculuk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cadılık ve Simyacılık / Cadı Kitaplığı 4 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.