Çağdaş Uygur Araştırmaları: Makaleler pdf indir

tarafından
4
Çağdaş Uygur Araştırmaları: Makaleler pdf indir

Prof. Dr. Erkin Emet’in akademik hayatında yurt içi ve yurt dışındaki dergilerde yayımlanmış 35 makalesi ve çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. O, Profesör olarak atandıktan sonra, bugünün anısına Uygur araştırmaları ile ilgili olan 13 makalesini kitaplaştırarak konuya ilgi duyanların ulaşabilmesi için bir bütün haline getirmiştir.
Bu özgün çalışmalarda Uygurcaya ait bilgiler, edebiyat, kültür, halk edebiyatı ve Doğu Türkistan’daki yer adları gibi konuların yanı sıra Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygurlar başta olmak üzere Türk topluluklarına uyguladığı dil siyasetini de konu eden makaleleri de kapsamaktadır. Bu kitabın çağdaş Türklük araştırmalarına katkı sağlayacağına inanıyoruz.
 

Çağdaş Uygur Araştırmaları: Makaleler isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Erkin Emet tarafından yazılmış ve GRAFİKER YAYINLARI yayınevinin 09.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tahta Kalem pdf indir başlıklı makalemizde Tahta Kalem indir, Tahta Kalem oku ve Tahta Kalem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çağdaş Uygur Araştırmaları: Makaleler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.