Cahiliye Araplarının Ahiret İnancı pdf indir

Cahiliye Araplarının Ahiret İnancı pdf indir

Cahiliye dönemi Araplarının ahiret inancı denilince iki ayrı duruş kendisini göstermektedir. Bunlardan ilkine göre Cahiliye döneminde Araplar ahirete inanmazken ikincisine göre ise tersi geçerlidir. Bugüne kadar bu iki cenah da kendi tezlerini kendi mahfillerinde dile getirmiş veya yazmışlardır. Oysaki bu kabil çalışmalarda disiplinler arası uğraş olmaksızın doğru bir sonuca varmak mümkün değildir. Bu vesileyle çalıştaya tefsir, hadis, dinler tarihi ve İslam tarihi gibi değişik disiplinlerden uzmanlar davet edilmiş ve konu enine boyuna tartışılmıştır. Böylelikle bir taraftan onların kendi disiplinlerinin zaviyelerinden hadiseye bakmaları, diğer taraftan da o alanın temel kaynaklarında var olan bilgileri sunarak sonuca katkı sağlamaları hedeflenmiştir. 
 

Cahiliye Araplarının Ahiret İnancı isimli 254 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ANKARA OKULU YAYINLARI yayınevinin 01.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saltık (Ciltli) Popüler İslamın Balkanlar’daki Destani Öncüsü pdf indir başlıklı makalemizde Sarı Saltık (Ciltli) Popüler İslamın Balkanlar’daki Destani Öncüsü indir, Sarı Saltık (Ciltli) Popüler İslamın Balkanlar’daki Destani Öncüsü oku ve Sarı Saltık (Ciltli) Popüler İslamın Balkanlar’daki Destani Öncüsü pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cahiliye Araplarının Ahiret İnancı pdf indir - indir