Çalışma ve Etkinliklerle Ortaokul Müzik 7 pdf indir

tarafından
5
Çalışma ve Etkinliklerle Ortaokul Müzik 7 pdf indir

Değerli müzik eğitimcileri. Bilindiği gibi 2006 yılından itibaren ilkokul, ortaokul ve liselerde MEB tarafından müzik ders kitabı kaldırılmıştır. Bu nedenle, müzik derslerinde nitelikli kaynak eksikliği yaşanmaktadır. Bu bağlamda, müzik derslerinde nitelikli kaynak eksikliğini belli ölçüde de olsa giderebilmek için Prof. Dr. Salih AKKAŞ tarafından hazırlanan “Çalışma ve Etkinliklerle Ortaokul Müzik 5, Müzik 6, Müzik 7 ve Müzik 8. Sınıf” olarak hazırlandı. Bu kaynakların içerikleri; “Öğrenme Alanı, Ünite, Hazırlık Çalışması, Bilgi Notu ve Etkinlikler” adlı başlıklar şeklinde düzenlenmiştir.
Kaynaklar; çoklu zeka ve yapılandırmacı anlayışa uygun olarak hazırlanmıştır.
Öğrenciler; bu kaynaklardan konularla ilgili temel bilgileri öğrenebilecek, çalışmalar yapabilecek, melodika ve blokflüt çalmayı öğrenebilecek ve etkinlikler yapabileceklerdir. Ders programına göre 4. sınıfta öğrenilmesi gereken “Fa, Sol, La” notaları ile “bir dörtlük, sekizlik süre ve bir dörtlük sus, sekizlik sus” sürelerine 5. sınıf kaynağındaki ilgili ünitelerin “Hazırlık Çalışması” başlığı altında yer verilmiş ve 5. sınıfta öğrenilecek nota ve sürelere geçiş sağlanmıştır.
 

Çalışma ve Etkinliklerle Ortaokul Müzik 7 isimli 96 sayfadan oluşan kitap ; Prof.Dr. Salih Akkaş tarafından yazılmış ve S & A YAYINLARI yayınevinin 05.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Çalışma ve Etkinliklerle Ortaokul Müzik 7 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.