Cambridge Modern Avrupa’nın Ekonomik Tarihi (1700-1870) (1. Cilt) pdf indir

tarafından
5
Cambridge Modern Avrupa’nın Ekonomik Tarihi (1700-1870) (1. Cilt) pdf indir

Avrupa’ya kimlik kazandıran en başat unsur ekonomidir. Ekonominin seyri modern Avrupa’nın kökeninde yer bulmuş, demografiden sanata kadar sayısız alanı değiştirerek modernizmin inşaatındaki harç hâline gelmiştir. Stephen Broadberry ve Kevin H. O’Rourke editörlüğünde hazırlanan Modern Avrupa’nın Ekonomik Tarihi (1700-1780) bu bilinçle derlenmiş göz alıcı bir çalışma. Sanayi Devrimi’nden başlayan kitap, Avrupa’nın ekonomik tarihini topyekûn bir Avrupa üzerinden inceliyor; verileri, ülkelerden ziyade konulara göre tasnif ediyor. İngiltere’de ortaya çıkan ve 1870’e kadar Batı Avrupa’nın diğer bölgelerine yayılan modern ekonomik büyümenin dünyaya armağan ettiği dönüşüm; Avrupa’daki ekonomik modelleri temayüz ettiren koşullar, ekonominin imparatorluklara ve diğer devletlere etkileri, demografik başkalaşım, yaşam standartlarının şekillenmesi, tarımsal, ticari ve endüstriyel ilişkiler… Bunlar, elinizdeki kitabı vücuda getiren patikalardan sadece birkaçı.

Kitabı oluşturan her bölüm Avrupa’nın üç ana bölgesini kapsayacak şekilde uluslararası alanda uzman akademisyenlerin elinden çıktı. Ticaret, kentleşme, toplam ekonomik büyüme, başlıca tarım ve sanayi, hizmet sektörleri, gelir dağılımı ve yaşam standartlarının gelişimi gibi konulara yeni bir bakış geliştiren bu eserde ortaya konan veriler, mümkün olduğunca grafikleştirilmiş ve her kesimden okuyunun anlayabileceği bir görünüme kavuşturulmuştur. Onur İşci ve Barış Tunçtekin’in titiz çevirisiyle Türkçeleştirilen bu eser, modern Avrupa’yı ekonomi üzerinden okumak için tam bir başucu kitabı!
 
 

Cambridge Modern Avrupa’nın Ekonomik Tarihi (1700-1870) (1. Cilt) isimli 392 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve SELENGE YAYINLARI yayınevinin 04.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Cambridge Modern Avrupa’nın Ekonomik Tarihi (1700-1870) (1. Cilt) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.