Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları pdf indir

Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları pdf indir

İstanbul sokaklarının karmaşasından hamamın külhanına sığınan, sonra da 2010’lu yıllara koşar adım geri dönen mimarlık fakültesi dekanı, şimdilerde ise rektör Mustafa Ayas Ofyaz, merakla beklenen ikinci macerada Şam çeliği usturanın sırrına vakıf olabilecek mi? Payitahttaki II. Mahmut’un yavaş yavaş tezahür eden ıslahatlarıyla Osmanlı düzeninin değiştiği dönemde Mustafa bu kez kendini Ermeni camianın etkin olduğu Baruthane ve sonrasında Darhane’de bulur. Hamamcı Garip Mustafa, zamanın ötesinde vakıf olduğu bilgiyle Ehil Mustafa’ya dönüşse de lakin vakit karışıktır, yeniçeri ayaklanması ile tam bir kaosa dönen Şehri İstanbul’da planlarını hale yola koyması çok da kolay olmayacaktır. Ayrıca ne 1820’li ne de 2010’lu İstanbul’unda geçen bu zekâ oyununda artık tek başınadır. Mimar Ahmet Turan Köksal’ın kaleminden Camtaşı “Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları”, 19. yüzyıl Osmanlı’sı ve İstanbul’una tam da günümüzden bakan incelikli, eğlenceli ve sürükleyici bir hikâye anlatıyor. Ne kadarı hikâye ne kadarı gerçek? Bilinen tek şey, zekice kurgulanan bu oyunda hem kovalanan hem kaçılan tek mevhum zamanın ta kendisi.
 
GERİYE DÖNDÜKÇE DEĞİŞEN, BUGÜNDEN BAKTIĞIMIZDA TEKRAR TEKRAR ŞEKİLLENEN…
 

Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları isimli 376 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Turan Köksal tarafından yazılmış ve HEP KİTAP yayınevinin 07.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kendi Hayatında Ölme Vakti pdf indir başlıklı makalemizde Kendi Hayatında Ölme Vakti indir, Kendi Hayatında Ölme Vakti oku ve Kendi Hayatında Ölme Vakti pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları pdf indir - indir