Cansın’dan Can’a pdf indir

Cansın’dan Can’a pdf indir

Cansın’dan Can’a, Döngüsel Çocuk Projesi’nin ilk kitabıdır ve pedagog onaylıdır.
 
“Değerli veliler ve öğretmenler,
Cansın’dan Can’a hikâye kitabı 7-8 yaş çocuklara uygundur. Hikâyede dünya kaynaklarının, insanların eylemlerinin bir sonucu olarak tükenme sınırında olduğu ve bunu yaşantımızdaki küçük değişiklikler ile nasıl engelleyeceğimiz başarıyla aktarılmıştır.
Çocuğun doğduğu andan itibaren yaşamı, kendini, diğer canlıları ilk tanımaya başladığı, ilk deneyimlerini edindiği , bir başka deyişle ilk eğitimin aldığı temel kurum olan ailenin önemini ve bu anlamla ilk farkındalığın ve değişimin oluştuğu yerin aile içinde başlaması gerektiğini de vurgulamıştır. Bilinçli tüketimin hem aile ekonomisine katkı sağlaması hem de tüketimin azalması ile ekonominin ve dünya kaynaklarının nasıl sürdürülebilir olacağı anlatılmıştır.
Çevreye duyarlı kalmazsak ortaya çıkacak olumsuz sonuçların hepimizi üzecek bir şekle dönüşeceği olay örgüsü içinde aktarılmıştır ve Baver Canberk Baydar’ın çizimleri anlatımı güçlendirmiştir.
Uzm. Dr. Pedagog Nuray Kazandı.
 

Cansın’dan Can’a isimli 16 sayfadan oluşan kitap ; Özlem Özan Kesbiç tarafından yazılmış ve MEMENTO MORİ YAYINLARI yayınevinin 02.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Cansın’dan Can’a pdf indir - indir