Çarpılmışlar pdf indir

Çarpılmışlar pdf indir

Türk öykücülüğüne ve düşünce dünyasına yeni fikirler ve boyutlar kazandırarak unutulmaz eserler veren Rasim Özdenören, öykü ve düşüncedeki istikrarlı ve güçlü konumuyla kendinden sonra gelen pek çok yazarı etkiledi. Türkçeyi doğru ve güzel kullanmaktaki mahareti, insan ruhunun sırlarına vâkıf olması, gözlemciliği, ayrıntıları yakalamadaki ustalığı, dilde ve muhtevada yerli duruşu her kesimde kabul gördü. Öyküleri; özetlenemez oluşuyla, her defasında yeniyi ve yenilenmeyi yakalamasıyla dikkat çekti. Benliğimizi, bilincimizi tazeleyen, okuyucusunu tekraren kendine çağıran metinler ortaya koydu. Toplumdaki değişmeyi, yabancılaşmayı, uyumsuzluğu, modern çağın insanının dramını ve trajiğini sergilemedeki başarısıyla özgün bir yere sahip oldu. Bu özellikleriyle edebiyat ve düşün dünyamızın bilgesi olarak anıldı. Türk öykücülüğünün ve deneme yazarlığının gelmiş geçmiş en usta kalemlerinden biri olarak temayüz etti.
Çarpılmışlar; yanlışa yönlendirilmiş insanların kendi kültürel ve dinî gerçeklerinden de uzaklaşınca nasıl her şeye ve herkese yabancılaştığını, toplumun her ilkesinin onların gözünde küçülürken bütün bu olumsuzlukların onları nasıl açmaza sürüklediğini usta işi bir biçim yeniliği ile işler. Çarpılmışlar, toplumsal zeminde yaşanan metafizik çarpılmanın, toplumsal dağılmanın, bireysel çözülme ve sapmanın trajik ve çarpıcı bir destanıdır da…
 

Çarpılmışlar isimli 155 sayfadan oluşan kitap ; Rasim Özdenören tarafından yazılmış ve İZ YAYINCILIK yayınevinin 19.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bu Kitabı Sakın Okuma! pdf indir başlıklı makalemizde Bu Kitabı Sakın Okuma! indir, Bu Kitabı Sakın Okuma! oku ve Bu Kitabı Sakın Okuma! pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çarpılmışlar pdf indir - indir