Cemaleddin Afgani Doğunun Müslüman Mütefekkiri pdf indir

tarafından
6
Cemaleddin Afgani  Doğunun Müslüman Mütefekkiri pdf indir

19. yüzyılın sonlarında İslam dünyasının sorunları üzerine kafa yoran Cemaleddin Afgani’nin hayatı ve kişiliği sadece tarihçilerin inceleme konusu olmaktan daha fazla bir anlama sahiptir. Onun faaliyetleri İslam dünyasının hem siyasi hem de fikri süreçleri üzerinde önemli izler bıraktı. Çok yönlü kişiliğe sahip olan Afgani, yazdıkları ve söyledikleri ile günümüzdeki tartışmalara katkı sunmaya devam eden nadir figürlerden biridir.
Anwar Moazzam’ın yıllar süren incelemelerinden bir kesit sunan “Cemaleddin Afgani Doğunun Müslüman Mütefekkiri” adlı titizlikle hazırlanmış incelemesi onun kişiliğine ve düşüncelerine ışık tutacak ayrıntılarla dolu. Kitap İslamcılık düşüncesinin en önemli portrelerinden Afgani’nin ahlak, din, tarih, İslam birliği, felsefe, Batı, demokrasi, natüralizm, sosyalizm ve siyasete ilişkin görüşlerinin yanı sıra hayatının ayrıntılarına dair değerlendirmeleriyle de bilinmeyenlere ışık tutuyor. Yazar sadece Afgani’yi anlatmıyor elbette; düşünce tarihini, sömürgecileri, İslam’ı tanımak isteyen Avrupalı bilim adamlarının yanılgılarını da resmediyor.
Esasen canlı ve düşündürücü bir siyasi-entelektüel biyografi özelliği taşıyan bu kitap, hayat hikayesi bugüne kadar birçok kez kaleme alınan ve daima hatırlanan düşünüre farklı açılardan yeniden bakma fırsatı veriyor.
 

Cemaleddin Afgani
Doğunun Müslüman Mütefekkiri isimli 230 sayfadan oluşan kitap ; Anwar Moazzam tarafından yazılmış ve PINAR YAYINLARI yayınevinin 10.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mevlana, Hayatı, Eserleri ve Eserlerinden Seçmeler pdf indir başlıklı makalemizde Eserleri ve Eserlerinden Seçmeler indir, Eserleri ve Eserlerinden Seçmeler oku ve Eserleri ve Eserlerinden Seçmeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cemaleddin Afgani Doğunun Müslüman Mütefekkiri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.