Cennet pdf indir

Cennet pdf indir

“Önce beyaz kızı vuruyorlar. Ötekiler için ağırdan alabilirler.”
 
Ruby köyü, özgürleşmiş kölelerin torunlarının kurduğu, son derece korunaklı, katı kurallarla yürüyen, yarım yüzyıldır kendi kendine yetebilen bir “cennet”tir. Fakat Sivil Haklar Hareketi’nden Vietnam Savaşı’na, karşı kültürden kuşak çatışmasına, ’60’lı yılların bütün çalkantıları Ruby erkeklerinin huzurunu kaçırmaya başlar ve kadınlar her zamanki gibi günah keçisi ilan edilir. Sonuç ise kaçınılmazdır; tesadüfi gibi görünen çıkışlarla giderek köyün yakınlarındaki Manastır’a sığınan kadınlara karşı harekete geçen bu ataerkil cennet sakinleri, kendilerinin de bir zamanlar maruz kaldığı acımasız cezalandırma yöntemlerine başvurarak yeryüzünü ve gökyüzünü kızıla boyar.
 
Nobel ve Pulitzer ödüllü Toni Morrison, organize kötülüğün kökenlerine indiği Cennet’te, ırkçılığı deri renginden çıkarıp iktidar ilişkileri eksenine oturtarak folkloru, tarihi, hafızayı ve insan doğasının derinlerinde yatan marazları, toplumsal travmaların karmaşık yapısını çözümlemek için birer enstrüman misali kullanıyor.
 

Cennet isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; Toni Morrison tarafından yazılmış ve SEL YAYINCILIK yayınevinin 07.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Eren Keskin Keskin Bir Hayat pdf indir başlıklı makalemizde Eren Keskin Keskin Bir Hayat indir, Eren Keskin Keskin Bir Hayat oku ve Eren Keskin Keskin Bir Hayat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cennet pdf indir - indir