Çığlıkların Çağrısı Drakula pdf indir

tarafından
22
Çığlıkların Çağrısı  Drakula pdf indir

Fatih Sultan Mehmed Han tarafından Eflak’a Eyalet Beyi olarak atanan Vlad Tepeş (Dracula/Kazıklı Voyvoda)’in; tahta geçişi; Osmanlı Devletine isyanı, geçmişin intikamı, ölümsüzlük tutkusu; Transilvanya’nın karanlık ormanlarında hüküm süren gizemli yaratıklarla yaptığı anlaşmaları ve insanlıktan çıkaran kana susamışlığını ürpertiyle ve merakla okuyacaksınız. Peki ya gerçekte Dracula kimdi? Onu bu denli özel kılan neydi? Nefesinizi tutun; gerçek ile kurgu arasında ki yürüyüşünüzde ihtiyacınız olacak.
Konstantinapol’u (İstanbul) fethederek Hazret-i Peygamber’in “Konstantiniyye (İstanbul) muhakkak fethedilecektir. Bu fethi yapacak hükümdar ne güzel hükümdar ve onun askerleri ne güzel askerdir.” müjdesine mazhar olan, çağ açıp çağ kapatan ve Osmanlı Devleti’ni imparatorluk haline getiren Fatih Sultan Mehmed Han’ın inanılmaz hayatını, Dünya tarihini değiştiren İstanbul’un kuşatmasını ve fethini muhteşem bir kurguyla soluksuz okuyacaksınız.
Osmanlı İmparatorluğunu küçük bir uç beyliğinden alıp kısa süre içinde devlet yapan, kendini devletin bekasına adamış, kelle koltukta savaşan cihat ruhuyla yanan binlerce yiğit… Akıncıların (Evranosoğulları, Malkoçoğulları, Mihaloğulları, Turhanoğulları, Paşayiğitoğuları ve Deliler) akla sığmayan fedakarlıklarını göz yaşları içinde okuyacaksınız
Kanla, bilekle ve yürekle kazanılan zaferlerin gölgesinde, Milletimizin Dünya tarihini nasıl değiştirdiğini, nasıl nakış nakış işlediğini ve tarihin yazgısını nasıl dizayn ettiğini yazar Zeki ATEŞ’in kaleminden sil baştan okuyacaksınız.
 

Çığlıkların Çağrısı Drakula isimli 292 sayfadan oluşan kitap ; Zeki Ateş tarafından yazılmış ve MYTHOS KİTAP yayınevinin 08.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Çığlıkların Çağrısı Drakula pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.