Cilavuzdan Anadoluya Çobanyıldızları pdf indir

tarafından
7
Cilavuzdan Anadoluya Çobanyıldızları pdf indir

Yazar Şair Mevlüt Doğruyol 15.05 .1931 yılında Ardahan’da doğar, İlkokulu Ardahan Yalnız çam köyünde, başarıyla 4-8-1947’ de bitirdikten sonra; aynı yıl Cilavuz Köy Enstitüsü imtihanını kazanıp, yatılı olarak Cilavuz Köy Enstitüsüne kaydını yaptırır. Cilavuz Köy Enstitüsü Öğretmenlik kolunu 1952 yılında iyi derece ile bitirir. Öğretmen olarak ilk ataması Ardahan ili Kinzodamal köyünde göreve başlar. Sivas’ta yedek Subay olarak askerlik görevini yaptıktan sonra; Çok sevdiği Eşi Aynur Hanımla evlenir. Askerlikten sonra, 1954 yılında Rize İli Pazar ilçesi Melmanet köyüne ataması yapılır. Mevlüt Öğretmen ve eşi Aynur Hanım’ ın 1955 yılında Süheyla adlı kızları dünyaya gelir. Babasının isteği üzerine 1959 yılında Ardahan’a atanmasını ister. Ardahan’da görev yaparken 1959-1960 yılları arasında Günay ve Şenay adında iki kızları daha dünyaya gelir. Daha sonra; 1962 yılında kendi isteğiyle İzmit İli Kandıra ilçesine atanmasını ister. 1963 yılında dördüncü kızları Funda Dünyaya gelir. Sekiz yıl Kandıra da görev yaptıktan sonra, Ataması İstanbul Bahçelievler Peraja İlkokuluna çıkar; Eğitimci Yazar Mevlüt Doğruyol,1979 yılında emekli olur. Emekli olduktan sonra, bir kırtasiye dükkânı açarak sekiz yıl çalıştırır. Kırtasiye dükkânını çalıştırırken, Yakınındaki Ortaokulda Resim, Müzik ve Beden eğitimi derslerine girer. Kırtasiye dükkânına da kızı Şenay bakar, babasının dersi olduğu günlerde. Emekli olunca da; Şiir ve resim çalışmalarını aralıksız sürdüren şair; zaman zaman kızlarına ve eşine; “İnsanlar yaptıkları kültürel ve sanatsal çalışmaların güzellikleriyle iyi bir yurttaş olduklarıyla anılırlar.” Der. Şair Mevlüt Doğruyol’un anısına saygıyla…
 

Cilavuzdan Anadoluya Çobanyıldızları isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Mevlüt Doğruyol tarafından yazılmış ve SARİSSA YAYINLARI yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Asi Çakıltaşı Serisi (6 Kitap Takım) (Ciltli) pdf indir başlıklı makalemizde Asi Çakıltaşı Serisi (6 Kitap Takım) (Ciltli) indir, Asi Çakıltaşı Serisi (6 Kitap Takım) (Ciltli) oku ve Asi Çakıltaşı Serisi (6 Kitap Takım) (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cilavuzdan Anadoluya Çobanyıldızları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.