Çin ve Dünyanın Geleceği Yeni Büyük Güç Ve Ticaret, Teknoloji, Pandemi Savaşları pdf indir

tarafından
5
Çin ve Dünyanın Geleceği  Yeni Büyük Güç Ve Ticaret, Teknoloji, Pandemi Savaşları pdf indir

Çin ekonomisi yaklaşık on yıldır birçok dalda ABD ile birincilik için yarışıyor, kâh ilk kâh ikinci sırada yer alıyor. 80’li yıllarda ekonomisi henüz Türkiye’ye denk büyüklükte olan Çin, günümüzde dünyanın en büyük ihracatçısı, ikinci büyük ithalatçısı ve en büyük döviz rezervlerine sahip ülkesi. Bu durum dünyanın yeni büyük gücünün gezegenimizdeki herkesin yaşamına bir şekilde değen etki alanını genişletirken, bu dev ülkenin dünyadaki potansiyel ağırlığını da sürekli artırıyor.
Dünyanın geleceğini Çin’i hesaba katmadan konuşmak artık olanaksız.
Çin üzerine yaptığı uzun soluklu araştırmalar ve çalışmalarla tanınan Fatih Oktay, Çin. Ekonomi ve Politika’nın ardından kaleme aldığı bu yeni kitapta, önceki hacimli çalışmasını daha kolay okunabilecek bir boyutta özetlerken, Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan Covid-19 pandemisini ve Trump sonrası dönemi kapsayan yeni başlıklarla da güncelliyor.
Çin ve Dünyanın Geleceği, yeni büyük gücün yükselişinin ardındaki tarihsel, siyasal ve ekonomik süreçleri herkesin anlayabileceği bir şekilde gözler önüne sererken, ticaret, teknoloji ve pandemi savaşlarını da mercek altına alıyor.
 

Çin ve Dünyanın Geleceği
Yeni Büyük Güç Ve Ticaret, Teknoloji, Pandemi Savaşları isimli 296 sayfadan oluşan kitap ; Fatih Oktay tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 21.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Paşaların Kavgası pdf indir başlıklı makalemizde Paşaların Kavgası indir, Paşaların Kavgası oku ve Paşaların Kavgası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çin ve Dünyanın Geleceği Yeni Büyük Güç Ve Ticaret, Teknoloji, Pandemi Savaşları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.